ورود به چت روم
چت روم جوانان و نوجوانان ویژه دهه 70 و 80
ساخت وبلاگ جدید
ساخت وبلاگ جدید و حرفه ای در چند ثانیه

وستايي به نام سيرچ در منطقه کرمان قرار دارد که در بخش شهداد واقع است و يک ناحيه بسيار خوش آب و هوا نيز مي باشد. فاصله اين روستا تا کرمان 80 کيلومتر است و از قديم محل ييلاق بخش گرمسيرى و کويرى شهداد و آبادى هاى تابعه? آن بوده و بهارستان نام داشت. سيرچ چشم اندازى زيبا، پوشيده از توده هاى انبوه درختان دارد. در مرکز سيرچ چندين درخت کهنسال سرو و چنار نيز وجود دارد.

روستاي سيرچ نقطه تناقض استان کويري کرمان است و با آب و هواي کوهستاني که دارا هست توانسته به عنوان يک منطقه ييلاقي در کرمان محسوب بشود. اين روستا در 80 کيلومتري شهر کرمان و 25 کيلومتري مرکز شهرستان شهداد نيز واقع است و در ارتفاع 1550 متر در دره ي رودي به همين نام نيز قرار دارد. جمعيت آن در تابستان به علت موقعيت تفرجگاهى به بيش از ده هزار نفر مى رسد. پوشش گياهي آن هم توده هايي از انبوه درختان است که در بين آن ها درختان کهنسال سرو و چنار نيز ديده مي شود.

علت قابل توجه بودن روستاي سيرچ آن است که در دل کوير منطقه اي شبيه به شمال کشور وجود دارد و هوايي مرطوب و خنک داراست. اين روستا بر روي ارتفاعات قرار گرفته و زيبايي شبيه به مناطق سوييسي با همان سرسبزي و فراز و فرودها نيز شامل مي شود. در قسمت مرطوب سيرچ به علت آب هاى فراوان جارى تعدادى از باغ ها به باتلاق تبديل شده اند. در اين منطقه انواع درختان صنوبر، انگور، انجير، گيلاس و آلبالو در دامنه? کوهسارها لابه لاى سنگلاخ کاشته شده است و چون زمين مسطح کم دارد، کشت مزارع جو و گندم کم يافت مى شود، اما از زمين هاى محدود و آب فراوان، براى احداث باغ استفاده شده است. اين منطقه يکى از قطب هاى اصلى جهانگردى استان محسوب مى شود.


 


سيرچ منطقه اي خنک و کوهستاني مي باشد که با کوير خشک لوت 30 دقيقه فاصله دارد و اين امر به جذابيت اين منطقه افزوده است. سرو 2000 ساله سيرچ- آب گرم سيرچ و امامزاده سيد جلال الدين سيرچ از اماکن گردشگري و زيارتي روستاي سيرچ مي باشند. عمده محصولات روستاي سيرچ عبارتند از : ” انار- به- آلوچه- زرد آلو- قيصي- انگور- نوري- گردو- انجير- شليل…” مي باشد . بدليل خنکاي هوا و وجود رودخانه سيرچ اين منطقه مستعد ” پرورش ماهي قزل آلا” مي باشد.


سيرچ يک رودخانه بزرگ دارد که گردشگران از ديدن و نشستن کنار آن لذت مي‌برند، علاوه بر آن چشمه‌هاي آبگرم سيرچ نيز براي خواص درمانيشان معروف است.

سيرچ يک تونل سنگي دارد که به بزرگترين تونل سنگي خاورميانه معروف است، همچنين سرو کهن سيرچ که گفته مي‌شود بيش هزار سال قدمت دارد، از ديگر جاذبه‌هاي اين روستا است.

خوشبختانه مسير دسترسي اين روستا از هر دو جاده‌ي کرمان به سيرچ و شهداد به سيرچ آسفالت است و به راحتي مي‌توانيد به اين منطقه‌ي زيبا سفر کنيد. گذارتان که به سيرچ افتاد، مي‌توانيد سراغي هم از سوغاتي‌هاي معروف اين روستا بگيريد و براي دوستانتان کره و روغن حيواني مرغوب، خشکبار، قاليچه‌هاي کوچک و حصيربافته‌هاي تزئيني هديه ببريد.


منبع :بيتوته


مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی: سيرچ ,منطقه ,روستا ,کرمان ,روستاي ,شهداد ,روستاي سيرچ ,تونل سنگي ,وجود دارد ,انبوه درختان ,قرار دارد
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
عکس آقای خامنه ای

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

سلام Brian کلینیک ساختمانی کارویسkarvis *****كلاس رياضي***** Jonathan כنیای یڪ انسان چپ כست رهنمودهای ازدواج و همسریابی آگاهانه سایت موزیک Marc فروش پلی آمید پلیمرهای مهندسی کامپوزیت